Instytut Wydawniczy Książka i Prasa poleca poniższe pozycje w sprzedaży wysyłkowej:
Literatura faktu, biografie
Henryk Holland
Ludwik Krzywicki nieznany
Praca ta, dająca świadectwo mentalnej przemiany całego pokolenia polskich intelektualistów po traumatycznych doświadczeniach Października, nie doczekała się publikacji aż do dziś. Powstrzymała ją tragiczna śmierć Hollanda po tym, jak został aresztowany na polecenie Władysława Gomułki.

Henryk Holland (1920 - 1961) – dziennikarz, publicysta, działacz polityczny, tragiczna postać polskiego Października. W swojej pracy doktorskiej, obronionej w 1958 roku, postanowił wrócić do źródeł polskiej myśli lewicowej: postaci Ludwika Krzywickiego. W dziełach tego wybitnego socjologa musiał odnaleźć elementy pliskie sobie: odwagę mierzenia się z dogmatami, szerokie horyzonty, społeczną wrażliwość.

Stron 278, sztywna oprawa, cena 25 zł

Dawid Jakubowski
Julian Marchlewski – bohater czy zdrajca?
Zadaniem niniejszej książki jest przedstawienie sylwetki Juliana Marchlewskiego jako człowieka kierującego się w swych działaniach szlachetnymi pobudkami, przedstawiciela radykalnej lewicowej inteligencji, humanisty o rozległym wachlarzu zainteresowań i form aktywnośCi, wreszcie Polaka-emigranta, któremu bynajmniej nie był obojętny los ojczyzny.

Stron 256, cena 20 zł

Izabela Jaruga-Nowacka
Alfabet
„Korzystam z niezawodnej formy „Alfabetu”, pozwalającej na swobodne przypominanie anegdot, całkiem poważne wyznania osobiste, polityczne deklaracje oraz pewną ilość wyrazów wdzięczności i drobnych złośliwości.” (fragment wstępu)

Izabela Jaruga-Nowacka urodziła się w 1950 roku w Gdańsku. Zamężna, ma dwie córki – Barbarę i Katarzynę. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku etnografia. Pracownik naukowy PAN. Od 1991 przewodnicząca Ligi Kobiet Polskich. W 1992 współzakładała Unię Pracy (od 1998 wiceprzewodnicząca, a od 2004 – przewodnicząca). Odeszła z UP, by założyć Unię Lewicy. W latach 2001-2004 pełniła funkcję sekretarza stanu, Pełnomocnika Rządu ds. Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn. Wicepremier i minister polityki społecznej w gabinecie Marka Belki. Posłanka Ziemi Pomorskiej. Zginęła tragicznie 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie samolotu rządowego w Smoleńsku.

Stron 96, cena 10 zł (nakład wyczerpany)

Mieczysław Pasternak
Afrykańskie powroty
To fascynująca opowieść o Afryce, a konkretnie o Nigerii, gdzie Autor - polski lekarz - spędził czternaście burzliwych lat. Pod koniec lat sześćdziesiątych trafił w sam środek krwawej wojny biafrańskiej, w czasie epidemii cholery organizował i prowadził szpital zakaźny, a w 1980 roku w Kano był świadkiem potwornych mordów na tle religijnym, kiedy nowy prorok islamu - Maitatsine Morwa - wpadł na pomysł... zmiany porządku obmywania ciała przed modłami.

Stron 99, cena 15 zł (nakład wyczerpany)

Ewa Mazierska
Uwięzienie w teraźniejszości
Najnowsza książka autorki monografii o znakomitych współczesnych reżyserach Jimie Jarmuschu, Peterze Greenaway’u i Jamesie Ivorym traktuje tym razem o wschodzącej gwieździe kina światowego, honkongskim reżyserze Wong Kar-Waiu, którego filmy (Chungking Express, Upadłe Anioły, Happy Together, Spragnieni miłości) można oglądać na ekranach naszych kin. Książka pełna kolorowych zdjęć z filmów Kar-Waia.

Stron 100, cena 15 zł

Doda Polak 
Sprawy rodzinne
Oparta na faktach wstrząsająca historia rodzinna z nieoczekiwanym finałem. Ta książka to przykład literatury, jakiej brak w Polsce - napisana przystępnym, potocznym językiem, świetnie nadaje się do czytania w podróży czy na urlopie.

Stron 155, cena 12 zł (nakład wyczerpany)

Roman Samsel
Dałem się ukrzyżować Stanowi Tymińskiemu
Ktoś kto jeszcze pamięta kandydata na prezydenta, który wyeliminował Tadeusza Mazowieckiego i poważnie zagroził Lechowi Wałęsie, z przyjemnością przeczyta tę książkę. Roman Samsel osobiście i literacko, jako „pomocnik” przy pisaniu Świętych Psów, zaangażował się w kampanię wyborczą Stana. Książka ta udowadnia, że Stanisław Tymiński wcale nie był „człowiekiem znikąd”, a jej akcja toczy się w Ameryce Południowej i w Kanadzie, na długo przed słynnym „pomysłem” prezydenckim naszego rodaka zza oceanu.

Stron 176, cena 12 zł (nakład wyczerpany)

Książki wysyłamy za zaliczeniem pocztowym (10 zł porto) po zamówieniu drogą elektroniczną pod adresem kip@medianet.pl lub po otrzymaniu przekazu pocztowego na kwotę odpowiadającą cenie zamówionych pozycji plus 6 zł porto. Prosimy koniecznie o podanie tytułów i ilości zamawianych egzemplarzy. Nasz adres: Instytut Wydawniczy Książka i Prasa, ul. Twarda 60, 00-818 Warszawa,
tel. 624-17-27,  fax 625-36-26
Powrót na stronę główną katalogu