Instytut Wydawniczy Książka i Prasa poleca poniższe pozycje w sprzedaży wysyłkowej:
Beletrystyka, powieści historyczne
Paweł Oksanowicz
Ostatnia prawdziwa historia miłosna
Debiut pisarski dziennikarza Radia Kolor 103fm Pawła Oksanowicza. Książka napisana surrealistycznym językiem na pewno odróżnia się od większości propozycji na rynku księgarskim. Eksperymentując formą autor opowiada historię braci bliźniaków i dwóch sióstr oraz postaci z ich otoczenia szukających swojego przeznaczenia. W tle - wyimaginowana rewolucja dziejąca się w mieście Obawie, w którym nie trudno odnaleźć współczesną Warszawę. A chociaż losy bohaterów mało przypominają nasze własne, może właśnie w tym tkwi siła książki?.
 

Stron 300, cena 20 zł

Włodzimierz Jędrzejczak
Wszystko jest dla wszystkich ale nie dla każdego
Włodzimierz Jędrzejczak - poeta, prozaik, felietonista, malarz. laureat kilkudziesięciu konkursów literackich, autor tomików poetyckich Brak apetytu na czereśnie (1988) i Ciemność jest moim powiernikiem (2001), tomu opowiadań Ramiona tego samego krzyża (1999) oraz powieści Ostatnia walka wilka stepowego (2001). Mieszka w Rawiczu.

Najnowsza powieść Jędrzejczaka Wszystko jest dla wszystkich ale nie dla każdego to poruszające studium alkoholizmu i prób wyrwania się z piekła nałogu poprzez miłość. Studium prób heroicznych, a zarazem beznadziejnych, doskonale oddających bezsens naszej egzystencji.
 

Stron 140, cena 15 zł

Jerzy Stypułkowski
Decyzja
Jerzy Stypułkowski - niegdyś gdańszczanin - od dwudziestu pięciu lat mieszka w Sztokholmie, gdzie ukończył studia uniwersyteckie w dziedzinie historii literatury, informatyki oraz bibliotekoznawstwa. W swoim pisarstwie daje wyraz zagubieniu i udręce człowieka w świecie znaczonym nudą codziennej rutyny i monotonii, nieustannego powielania tych samych zachowań i sytuacji. Absurd, groteska i głęboki pesymizm przenikający twórczość Stypułkowskiego, wspólny dla części pisarzy pokolenia powojennego, jednoznacznie sytuuje go w kręgu duchowych spadkobierców Franza Kafki i Samuela Becketta.
 

Stron 80, cena 15 zł  [recenzje, fragment powieści]

Edward Obertyński
Złoty trójkąt
Komandor Obertyński (ur. w 1913 r.) jest autorem wielu książek o tematyce marynistycznej i wspomnieniowej. W czasie kampanii wrześniowej jako oficer plutonu artylerii brał udział w obronie Oksywia. Jest kawalerem Krzyża Virtuti Militari. Powojnie służył jako oficer na Batorym i na statkach handlowych. Opłynął wielokrotnie cały glob, a wydarzenia, których był świadkiem i przygody, w których uczestniczył, stały się kanwą dla jego późniejszej paracy pisarskiej.
Złoty trójkąt to pasjonująca relacja z walki Interpolu z gagngiem przemytników narkotyków działającym na terenie tzw „złotego trójkąta”, czyli Tajlandii, Birmy i Laosu, największych na świecie producentów opium. W akcję powieści sensacyjnej Obertyński wplótł własne obserwacje i przeżycia, nadając książce walor autentyczności.

Stron 80, cena 15 zł

Jan Prowincjusz
Gaduła
PRL i pierwsze lata III Rzeczypospolitej z perspektywy redaktora naczelnego prowincjonalnego pisma. Pisany w formie dziennika „Gaduła” kreśli frapujący obraz przemian ustrojowych i społecznych współczesnej Polski na bazie osobistych, często bardzo pikantnych, przeżyć głównego bohatera.
 

Stron 128, cena 12 zł

Wacław Woźniczko
Oficer Drugiego Oddziału
Opis losów oficera polskiego wywiadu, Wikora Wernera, w okresie od maja do września 1939 roku, a więc w czasie szczególnie doniosłym w dziejach Polski i Europy. Znaczną część powieści zajmują autentyczne wydarzenia historyczne, których Werner jest nie tylko świadkiem ale także bezpośrednim uczestnikiem. Autor jest historykiem, byłym żołnierzem Batalionów Chłopskich i byłym więźniem Stutthofu.

Stron 171, cena 12 zł

Wacław Woźniczko
Gdańska miłość
Kolejna powieść dra Wacława Woźniczki. Tym razem tłem finezyjnie przeprowadzonego wątku miłosnego są krwawe walki o Gdańsk na początku 1945 roku, jego późniejsza odbudowa oraz krystalizowanie się sytuacji polityczno-społecznej powojennej Polski.

Stron 243, cena 15 zł

Halina Stefańska-Tuderowicz
„Powrót ze stepu”
Wzruszająca opowieść o miłości, której kanwą są wspomnienia Autorki ze zsyłki do Kazachstanu.

Stron 90, cena 10 zł

Antoni Brzezina
Rąbanie drzewa
Historiozoficzna beletrystyka, czyli postmodernizm w czystej postaci. Rąbanie drzewa jako alegoria i pretekst do rozważań nad ludzkim losem i sensem istnienia.

Stron 143, cena 12 zł

Książki wysyłamy za zaliczeniem pocztowym (10 zł porto) po zamówieniu drogą elektroniczną pod adresem kip@medianet.pl lub po otrzymaniu przekazu pocztowego na kwotę odpowiadającą cenie zamówionych pozycji plus 6 zł porto. Prosimy koniecznie o podanie tytułów i ilości zamawianych egzemplarzy. Nasz adres: Instytut Wydawniczy Książka i Prasa, ul. Twarda 60, 00-818 Warszawa,
tel. 624-17-27,  fax 625-36-26
Powrót na stronę główną katalogu