Instytut Wydawniczy Książka i Prasa poleca poniższe pozycje w sprzedaży wysyłkowej:
Eseje, opowiadania, poezja
Jan Stępień
Smak zdarzeń
Jan Stępień – poeta, prozaik, rysownik, rzeźbiarz. Członek Stowarzyszenia Kultury Europejskiej (SEC) i Związku Literatów Polskich. Współpracownik polskiego radia w Nowym Jorku.
Swoje rzeźby i rysunki wystawiał w wielu miastach Polski i Europy. Rysunki zamieszcza także w książkach oraz czasopismach, m.in. w Trybunie, Res Humanie, Medycynie dla Ciebie i wiedeńskim Jupiterze.
Wydana książka jest zbiorem krótkich opowiadań, będących poetyckim komentarzem otaczającego nas świata, ilustrowanych zabawnymi grafikami autora.

Stron 112, cena 12 zł

Leszek Stundis
Chłopcy z Platformy
Leszek Stundis, przez wiele lat zawodowy student (historia, medycyna, prawo, geografia), wreszcie szczęśliwy absolwent archeologii śródziemnomorskiej. Kombatant, po dwóch latach studiów trafił przez własną głupotę w kamasze, w których maszerował do zawieszenia stanu wojennego. Później wiecznie niezadowolony pracownik - najpierw jako silnoręki (czytaj: sanitariusz) w warszawskich szpitalach, potem ochroniarz (batman na budowie), zawsze czujny celnik na warszawskim Okęciu, aż wreszcie nauczyciel i wybitny pedagog w kilku wesołych liceach. Obecnie bywa podróżnikiem, birbantem i udaje dziennikarza. W swoich wojażach dotarł nawet na Tahiti, ale nie przywiózł sobie stamtąd egzotycznej laseczki. „Chłopcy z Platformy” to obraz dzisiejszej Polski - nieudanych reform, paranoicznego sejmowładztwa, korupcji i patologii. Wszelkie podobieństwa do sytuacji rzeczywistych są przez autora zamierzone, a jedynie jego wrodzona przyzwoitość sprawiła, że nie użył nazwisk.

Stron 96, cena 12 zł

Jacek Zychowicz
Mieszanka wybuchowa
Felietony i powiastki ze świata jednowymiarowego

Krytyk Jan Jacewicz, jeden z pierwszych czytelników „Mieszanki wybuchowej”, uważa że książka ta mogłaby równie dobrze nazywać się „Rzezią świętych krów”. Jej autor - według wnikliwego komentarza Jacewicza - wojuje z całym bez mała światem: rozprawiając się ze Stanami Zjednoczonymi, Kościołem, obozem posierpniowym, salonem intelektualnym, dyspozycyjnymi moralistami, kulturą pop, mediami i światkiem biznesu, nie oszczędza bynajmniej instytucjonalnej ani kontrkulturowej lewicy. Dając wyraz swym doświadczeniom i obsesjom, Zychowicz spisuje coś w rodzaju „historii sekretnej” III Rzeczypospolitej. Idąc śladami swych duchowych mistrzów - Adorna, ,Benjamina, Berga, Brechta, Brzozowskiego i Szostakowicza - zastanawia się, jak żyć w nie tyle nawet konsekwentnie złym, co bezdennie absurdalnym świecie.  [Więcej]

Stron 268, cena 20 zł

Anatol Sylwin
Noemi
Zbiór opowiadań oparty na pasjonujących przeżyciach autora, głównie z czasów II wojny światowej. U progu wojny ucieka on z Krakowa do Lwowa. Po napaści Niemiec na Związek Radziecki zostaje siłą wcielony do Armii Czerwonej. Przebywa z nią szlak odwrotu ze Lwowa aż po Stalingrad. Stamtąd zostaje zesłany na Sybir - do Ałtajskiego Kraju - gdzie pracuje jako „wolny więzień”. Wkrótce po zakończeniu wojny udaje mu się powrócić do Polski, gdzie pracuje jako architekt i urbanista, publikując swoje opowiadania w periodykach literackich.

Stron 208, cena 15 zł

Zenon Widera
Mój diabeł i inne opowiadania
Różnorodność tematyki, zaskakujące zwroty akcji, błyskotliwe pointy i specyficzny humor - to główne cechy pisarstwa Zenona Widery, którego najnowszy tom opowiadań, nie tylko wzrusza i bawi, ale też pobudza do głębszej refleksji. Dodatkowo każde opowiadanie zilustrowane jest ciekawą grafiką.

Stron 148, cena 12 zł

Dobromir
Wyznania lesbijskie
Ewenement na polskim rynku! Wiersze miłosne poetki ze Sztokholmu, których adresatką jest jej dawna miłość - przyjaciółka...

Stron 191, cena 15 zł

Książki wysyłamy za zaliczeniem pocztowym (10 zł porto) po zamówieniu drogą elektroniczną pod adresem kip@medianet.pl lub po otrzymaniu przekazu pocztowego na kwotę odpowiadającą cenie zamówionych pozycji plus 6 zł porto. Prosimy koniecznie o podanie tytułów i ilości zamawianych egzemplarzy. Nasz adres: Instytut Wydawniczy Książka i Prasa, ul. Twarda 60, 00-818 Warszawa,
tel. 624-17-27,  fax 625-36-26
Powrót na stronę główną katalogu